2017. június

Összefoglaló

a nagykanizsai Batthyánys, Landleros, Irányis Öregdiák Egyesület

2009. október 17-i közgyűléséről

A Közgyűlésen újabb 16 egykori landleros, batthyánys diák és tanár csatlakozott az Egyesülethez. Már velük együtt döntöttünk arról, hogy az elnökségben pozíciójáról lemondó Józsi Csaba helyét Szebenyi Mária, az iskola volt tanára-igazgatója veszi át. A tagság ezzel döntéssel is jelezni kívánta, hogy az Egyesület nyitott az iskola egykori és jelenlegi tanárai felé is. A nyitottság kapcsán megbeszéltük, hogy az Egyesület programjait bárki látogathatja, de különösen szívesen fogadjuk az öregdiákok családtagjait. A döntésekre jogosult Közgyűléseken viszont csak a regisztrált tagok vehetnek részt.

A Munkaterv megbeszélése során többen is felvetették, hogy a rendszeres programokkal lehet legjobban az Egyesülethez kötni a volt diákokat. Arról is szó esett, hogy jó lenne rendszeres időközönként, előre tervezhetően, állandó helyen kötetlen programú összejöveteleket tartani. Téma volt a tagdíj fizetésének rendje, valamint a jövő évi 1. Öregdiák Nap (2010. június 5. szombat) előkészítése is. Ez utóbbi kapcsán a Közgyűlés úgy döntött, hogy az Elnökség 2009. december 5-én, szombaton délután 15 órakor tartson kibővített ülést. Erre, az egyébként mindenki előtt nyitott programra szeretnénk meghívni a jövőre „sorosan” érettségi találkozót tartó osztályok találkozó-szervezőit, hogy velük is egyeztessük a Nap lehetséges programját. Arról is megegyeztünk, hogy ez a kibővített elnökségi ülés – ha a tagság és a vendégek is úgy akarják - forraltboros, batyus (akkor kóstolhatsz, ha Te is hozol valamit!) kötetlen Mikulás ünneppé alakul. Mikulást az Egyesület biztosít!

Öregdiák Egyesület Elnöksége