2020. május
                 
  1 2 3  
  4 5 6 7 8 9 10  
  11 12 13 14 15 16 17  
  18 19 20 21 22 23 24  
  25 26 27 28 29 30 31  
   












Országos versenyeredmények

 

Bugát Pál Kárpát-medencei Természetismereti Középiskolai Műveltségi Vetélkedő (elődöntő végeredménye alapján)

 1. hely - Györkös Ramóna (12.D), Dobó Ádám (12.B), Tóth Máté (12.D)

10. hely - Károlyi Anna Georgina (12.D), Kánnár Anna Mária (12.D),

                             Lubics  Botond (12.B)

               12. hely - Cziráki Kamilla (11.A), Marton Júlia Kata (11.B), Böröczki Luca (11.A)

            (felkészítő tanárok: Alexa Péter, Bagarusné Szabó Katalin, Martonné Pálfalvi Katalin,

            Dénes Sándorné, Alexa, Mercédesz, Piriti János,)

 

Less Nándor Földrajzverseny (első forduló eredményei alapján)

1/A kategória

              5-6. helyezett: Hortobágyi Nóra Gréta 7.A (felkészítő tanár: Tüske Judit)

1/B kategória

              14. helyezett: Dancsák Dénes 8.A (felkészítő tanár: Alexa Mercédesz)

2.kategória

             1. helyezett: Novák Sámuel 9.B (felkészítő tanárok: Alexa Péter, Tüske Judit)

             12. helyezett: Molnár Lili Anna 9.E (felkészítő tanár: Alexa Péter)

3. kategória

             2. helyezett: Cziráki Kamilla 11.A (felkészítő tanár: Alexa Mercédesz)

 

„Geo NIGHT 2020 - 80 perc alatt a Föld körül" (online csapatverseny)

            2. hely - Cziráki Kamilla (11.A), Szerdahelyi Anna (9.A), Novák Sámuel (9.B)

            (felkészítő tanárok: Alexa Mercédesz Alexa Péter, Tüske Judit)

 

Kozma László Országos Informatika Alkalmazói Tanulmányi Verseny (online lebonyolítás)

3. hely  - Végh Bence (9.C), Bársony Anna (10.E), Tóth Viktor (10.A)

(felkészítő tanárok: Hermanné Tóth Erika, Herman József)


 


MOL MESTER-M díj

 

Iskolánk kiváló tanára, Erdősné dr. Németh Ágnes természettudományos szaktanár kategóriában kiérdemelte a MOL MESTER-M díjat.

                                              Gratulálunk!


FONTOS TUDNIVALÓK AZ ÉRETTSÉGI KAPCSÁN

 

1.     1. A KRÉTA-rendszerben kiküldött értesítések alapján mindenki tudja, hogy mely napon, mely tantárgyból és hol írja meg az érettségi dolgozatát. A gimnázium épületébe a főbejáraton, a gépkocsik számára kijelölt nagykapun, illetve a (korábban mindig zárva lévő) Sugár úti bejáraton lehet belépni. Kérjük, hogy a vizsgahelyszínhez legközelebbi bejáratot válasszátok! Mindennap legalább fél órával a kezdés előtt a teremben kell lenni, és TILOS a csoportosulás, KÖTELEZŐ a távolságtartás.

 

bővebben >>


Fontos információk az érettségiről

 

Kedves Érettségizők!

A 2020. április 17-én megjelent Kormányrendelet szabályozza

az idei érettségi vizsga részleteit:

1. Gyakorlati és szóbeli vizsga nem lesz, kivéve annak, aki mentesült

    az írásbeli vizsgarész alól, illetve annak, aki testnevelésből jelentkezett vizsgára.

    Testnevelésből azonban csak szóbeli vizsga lesz!

 

2. Előrehozott, és a rendes érettségi előtti szintemelő vizsgák nem lesznek.

 

3. Valamennyi sikeres vizsga teljes értékű vizsgának számít, azaz a testnevelés vizsga

    eredménye érvényes a felvételi pontszámítás során, az emelt szintű idegen nyelvi vizsga

    pedig megfelelő szintű és típusú nyelvvizsgának számít a szóbeli vizsga nélkül is.

 

4. Ha az írásbeli vizsga eredménye eléri a 12 %-ot, de nem éri el a 25 %-ot,

    valamennyi tantárgyból szóbeli vizsgát lehet tenni.

 

5. A vizsgázó

a) kérheti a vizsgajelentkezésének törlését

b) módosíthatja a jelentkezését emelt szintről középszintre

c) idegen nyelvből módosíthatja a jelentkezését középszintről emelt szintre.

 

Ennek módja a következő oldalról letölthető nyomtatvány segítségével, kitöltés  után el kell küldeni a piriti@blg.hu email-címre legkésőbb április 21-ig.

Kérjük, hogy aki ilyen módosítást szeretne végezni, még az űrlap kitöltése előtt

mielőbb vegye fel a kapcsolatot Piriti János igazgatóhelyettessel a fenti email-címen.

 

6. Az egyes vizsgatárgyakra vonatkozó speciális szabályok:

 

Az emberismeret és etika vizsgatárgy projektmunkáit elektronikus formában

kell elküldeni Györek László tanár úrnak a gyorek.laszlo@blg.hu email-címre.

 

A gazdasági ismeretek emelt szintű projektmunkáit (a munkanaplóval, stb.)

elektronikus formában kell elküldeni a piriti@blg.hu email-címre.

 

7. Mindenki a Kréta rendszer üzenetküldési felületén kap értesítést arról, hogy az

    egyes vizsgái mikor és hol (melyik teremben) lesznek.

 

Esetleges kérdésekkel Piriti János igazgatóhelyettes urat keressétek

a piriti@blg.hu email-címen!

 



KÖSZÖNET

Nehéz időszak áll mögöttünk – és még nem tudjuk, hol a vége. Egyik pillanatról a másikra át kellett állni egy olyan rendszerre, amelyben nem igazán volt tapasztalatunk. De megcsináltuk, még ha döccenős is volt a kezdet (s tán azóta is akadnak kisebb-nagyobb problémák).

Szeretnénk kifejezni hálánkat és nagyrabecsülésünket minden lelkes kollégának, tanulni vágyó, szorgos diáknak, segítőkész szülőnek – csak velük, általuk érhetjük el, hogy ez a tanév ne menjen veszendőbe.

Az érettségiről sajnos ebben a pillanatban nem tudunk semmit mondani; amint bármilyen információnk lesz, azonnal közzétesszük minden lehetséges felületen.

További kitartást kívánunk mindenkinek, valamint áldott, békés húsvéti ünnepet. S kérjük, senki ne feledje: most azzal tehetjük a legtöbbet, ha otthon maradunk. #maradj otthon #stayhome



OKTV versenyeredmények

 

A kialakult járványügyi helyzet miatt a tanulmányi versenyeket leállították, a legrangosabb verseny, az OKTV (Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny) harmadik fordulóit sem rendezték meg a legtöbb tantárgyból – a második forduló alapján hirdettek eredményt (ezek a fordulók már iskolától független megrendezésűek voltak).

Örömmel adjuk hírül, hogy a történelem OKTV-n 3. helyezett lett Orbán Dorina Kíra (11.A), 4. helyezett pedig Dömötör Zsóka (11.A). Felkészítőjük Alexa Péter tanár úr.

A földrajz OKTV-n az országos 5. helyet Aczél Péter (11.A) szerezte meg, 9. helyezett lett Cziráki Kamilla (11.A). Felkészítőik Alexa Mercédesz és Alexa Péter.

A matematika II. OKTV-n 7. helyezett lett Szente Péter (12.A), felkészítői Szalai Gabriella, Erdős Gábor, Erdősné dr. Németh Ágnes.

Az informatika II. (programozás) OKTV döntőjében (ezt még megrendezték!) 9. helyezett lett Szente Péter (12.A – felkészítők: Erdősné dr. Németh Ágnes, Erdős Gábor), 28. helyezett pedig Szirtes Botond (12.A – felkészítő: Erdősné dr. Németh Ágnes).

SZERETETTEL GRATULÁLUNK!

 


1765 - 2012 BLG ©