2018. május
                 
  1 2 3 4 5 6  
  7 8 9 10 11 12 13  
  14 15 16 17 18 19 20  
  21 22 23 24 25 26 27  
  28 29 30 31  
   











Öregdiák-találkozó 2018


Az idei tanév végzős kitüntetettjei

 

Emléklánc: Busa Máté (12.B), Szinyéri Bence (12.B), Micsinai Dominik (12.E)

Hámori Ágnes irodalmi díj: Mudry Anna Dorottya (12.C)

Tüskés Tibor – emlékdíj:  Koczor Boglárka (12.E)

dr. Háncs Gábor – emlékdíj: Jánoki Georgina (12.A)

Garzó Gábor-emlékdíj: Balázs Enikő (12.B)

Pro Schola - díj: Varga Dávid István (12.B)

 

Emléklapok

12.A:   Fodor Lídia

            Salamon Sára

            Tukszár Zsófia

            Zsiray Júlia                        

12.B:   Posztós Nóra

            Salamon Emese

            Salamon Enikő

            Timár Gerda

12.C    Jankovics Martina

            Molnár Eszter

            Szamosi Richárd

12.D    Horváth Mátyás Ferenc

            Horváth Miklós

            Kálovics Emma

            Pammer Dániel

            Traub Sándor                              

12.E:   Ceiner Annamária

            Vadlek Dániel

            Vajda Kitti

            Lippa Dóra

            Boti Vanda

SZERETETTEL GRATULÁLUNK!


Igazgatói beszéd a ballagáson

 

Tisztelt Batthyánys Nagycsalád!
 

Kedves ballagó-érettségiző Végzőseink!
       A Batthyány Lajos Gimnázium mindig különös gonddal ápolta hagyományait, így figyelt arra, hogy ünnepei igazi ünnepek legyenek. A ballagás egy a XIX. századból eredeztethető hagyomány, mely az érettségivel karöltve szép szimbolikus jelentéssel is bír: a végzősök búcsút vesznek felnevelő gimnáziumuktól, a ballagás a gyermekkor végét és egyben a felnőtté válás kezdetét is jelenti. Nálunk az érettségi kiváló eredményessége miatt így válik felnőttéavatási szertartásként igazi örömünneppé. Már csak 0 nap van a ballagásig, mutatja a BLG-bejárat visszaszámlálója…

bővebben >>

Versenyeredmények

 

Nemzetközi Magyar Matematikaverseny (5-8. osztály)

    Németh Márton Tamás (7.A) - 1. díj (Erdős Gábor, Erdősné Németh 

    Ágnes)

    Ágoston Barbara (7.A) - dicséret (Erdős Gábor)

Logo OSzTV - saját korcsoportban

   1. Dancsák Dénes (6.A) - Herman József

   7. Szili Gergő (6.A) - Herman József

   16. Szüreti Márk (6.A) - Kele Krisztián, Herman József

   17. Török András (5.A) - Herman József

   19. Bátorfi Balázs (6.A) - Herman József

   5. Németh Márton Tamás (7.A) - Erdősné Németh Ágnes

   16. Pásztor Máté (9.A) - Hermanné Tóth Erika


BALLAGÁS

 


HELIKON


Legfrissebb versenyeredmények

 

„Itthon otthon vagy” országos földrajzverseny – saját évfolyamon

Kiss Hunor (8.A) – 2. hely (Alexa Mercédesz)

Makrai Olivér (8.A) – 5. hely (Alexa Mercédesz)

Cziráki Kamilla (9.A) – 2. hely (Alexa Mercédesz)

 

Less Nándor Országos Földrajzverseny Debrecen

7. évfolyam:   Szerdahelyi Anna Mária – 2. hely (Alexa Mercédesz)

8. évfolyam:    Makrai Olivér – 3. hely (Alexa Mercédesz)            

Kiss Hunor – 6. hely (Alexa Mercédesz)

                        Kovács Viktória – 11. hely (Alexa Mercédesz)

9. évfolyam:    Cziráki Kamilla (9.A) –  2. hely (Alexa Mercédesz)

Aczél Péter (9.A) –  10. hely (Alexa Mercédesz)

10. évfolyam: Györkös Ramóna (10.D) –  14.hely (Alexa Péter)

 

Savaria Országos Történelemverseny

9. évfolyam:   Tuboly Roland Levente (9.A) –  7. hely (Alexa Péter)

                        Dömötör Zsóka (9.A) –  9. hely (Alexa Péter)

Orbán Dorina Kíra (9.A) –  14. hely (Alexa Péter)

 

Curie környezetvédelmi emlékverseny - csapatverseny

7-8. évfolyam: 6. hely (Cziráki Boglárka, Fehér Boga Pál, Petényi Dalma

Zsanett – mind 7.A) - (Bagarusné Szabó Katalin)

11-12. évfolyam: 7. hely (Györei Kristóf, Kele Martin, Takács Natasa -

mind 11.B) - (Martonné Pálfalvi Katalin)

 

Kosáry Domokos Történelemverseny

     Takács Richárd (7.A) - 5. hely (Andl Melinda)

     Cziráki Boglárka (7.A) - 9. hely (Andl Melinda)

     

       

 


Újabb szép versenyeredmények országos döntőkről


Busa Máté (12.B) - OKTV matematika II. - 3.hely (Erdős Gábor, Erdősné Németh Ágnes)

Szinyéri Bence (12.B) - OKTV matematika II. - 4.hely (Erdős Gábor, Erdősné Németh Ágnes)

Balázs Enikő (12.B) - OKTV olasz nyelv - 15. hely (Salamonné Lackner Henriett)

Micsinai Dominik (12.E) - OKTV magyar irodalaom - 19.hely (Baloghné Harkány Judit)

ESTÖRI Kreatív TÖrténelmi Verseny

Dombi Bianka, Jakab Kíra, Károlyi Anna (mind 10.D) - 3. hely (Alexa Péter, Alexa Mercédesz)


Tanulmányi versenyek eredményei – országos döntőkön – egyéni és csapatversenyek

 

 

Cziráki Boglárka (7.A)

Varga Tamás matematikaverseny – 11. hely (Erdős Gábor)

Németh Márton Tamás (7.A)

Nemes Tihamér OITV – programozás – 8. hely (Erdős Gábor, Erdősné Németh Ágnes)
Varga Tamás matematikaverseny – 8. hely (Erdős Gábor, Erdősné Németh Ágnes)
Zrínyi Ilona matematikaverseny – 10. hely (Erdős Gábor, Erdősné Németh Ágnes)

Sipos Dorka (7.A)

Varga Tamás matematikaverseny – 9. hely (Erdős Gábor)

Bakonyi Blanka (8.A)

Varga Tamás matematikaverseny – 14. hely (Erdős Gábor)

Tálos Gergő (8.A)

Nemes Tihamér OITV – alkalmazás – 14. hely (Hermanné Tóth Erika)

Szente Péter (10.A)

Nemes Tihamér OITV – programozás – 7. hely (Erdősné Németh Ágnes)

Koszoru Domonkos (10.B)

Nemes Tihamér OITV – alkalmazás – 17. hely (Kele Krisztián)

Cey-Bert Koppány (10.D)

Implom József Középiskolai Helyesírási Verseny – 13. hely (Simon József)

Csertán András (11.A)

OKTV informatika II. – programozás – 10. hely (Erdős Gábor, Erdősné  Németh Ágnes)
Négy Megye Matematikaverseny – 3. hely (Erdős Gábor, Erdősné Németh Ágnes)
Nemzetközi Magyar Matematikaverseny – dicséret (Erdős Gábor, Erdősné Németh Ágnes)
Zrínyi Ilona matematikaverseny – 17. hely (Erdős Gábor, Erdősné Németh Ágnes)

Pőcze Barnabás (11.A)

OKTV informatika II. – programozás – 21. hely (Erdős Gábor, Erdősné Németh Ágnes)

Sulan Ádám (11.A)

Felvidéki Magyar Matematikaverseny – 1. hely (Erdős Gábor, Erdősné Németh Ágnes)
Nemzetközi Magyar Matematikaverseny – 3. díj (Erdős Gábor, Erdősné Németh Ágnes)
Zrínyi Ilona matematikaverseny – 4. hely (Erdős Gábor, Erdősné Németh Ágnes)

Busa Máté (12.B)

OKTV informatika II. – programozás – 4. hely (Erdős Gábor, Erdősné Németh Ágnes)
Felvidéki Magyar Matematikaverseny – 1. hely (Erdős Gábor, Erdősné Németh Ágnes)
Négy Megye Matematikaverseny – 1. hely (Erdős Gábor, Erdősné Németh Ágnes)
Nemzetközi Magyar Matematikaverseny – 2. díj (Erdős Gábor, Erdősné Németh Ágnes
Zrínyi Ilona matematikaverseny – 5. hely (Erdős Gábor, Erdősné Németh Ágnes)

Szinyéri Bence (12.B)

OKTV informatika II. – programozás – 23. hely (Erdős Gábor, Erdősné Németh Ágnes)
Nemzetközi Magyar Matematikaverseny – 3. díj (Erdős Gábor, Erdősné Németh Ágnes)
Zrínyi Ilona matematikaverseny – 17. hely (Erdős Gábor, Erdősné Németh Ágnes)

Micsinai Dominik (12.E) - Édes anyanyelvünk nyelvhasználati verseny – 21. hely (Baloghné Harkány Judit)

Gloria Victis Kárpát-medencei történelmi vetélkedő

Herjávecz Krisztina, Vasvári Zsóka, Csermák Ádám Barna (mind 11.B)
1. hely (Alexa Péter)

Bolyai Matematika Csapatverseny (9-12.) – saját évfolyamon

Csepreghy Réka (11.A), Pőcze Barnabás (11.A), Pánczél Bálint (11.B), Sulan Ádám (11.A)
4. hely (Erdős Gábor, Lábodi Gyöngyi, Erdősné Németh Ágnes)

Szokoli Mátyás (12.B), Jánoki Georgina (12.A), Posztós Nóra (12.B), Szinyéri Bence (12.B)
4. hely (Erdős Gábor, Szita Ágnes, Zsovár Anita, Erdősné Németh Ágnes)

Bolyai Matematika Csapatverseny (3-8.) – saját évfolyamon

Ágoston Barbara, Lakner Dorina, Németh Márton Tamás, Sipos Dorka (mind 7.A)
19. hely (Erdős Gábor)

Bolyai természettudományi csapatverseny (3-8.) – saját évfolyamon

Bödör Bence, Dancsák Dénes, Horváth Bulcsú, Király Endre (mind 6.A)
11. hely (Alexa Mercédesz, Bagarusné Szabó Katalin)

Lakner Dorina, Szirtes Berta, Domina Blanka, Zsohár Fanni (mind 7.A)
7. hely (Alexa Mercédesz, Bagarusné Szabó Katalin, Dénes Sándorné, Kém Eszter)

 

 


 


1765 - 2012 BLG ©